SoleMio.lt
Saulės energija - daugiabučiams!

Naujienos


Grįžti į peržiūrą

2018-02-21

Energijos vartotojų laukia šviesesnė ateitis

2018-02-21 | BEUC | PRANEŠIMAS SPAUDAI |
Europos Parlamento komitetas šiandien balsavo už didesnes vartotojų teises ateities energetikos rinkoje. PMTE (Pramonės, mokslinių tyrimų ir energetikos, angl. ITRE) komitetas balsavo dėl Europos Komisijos pasiūlymų, susijusių su elektros rinkos reformavimu iki 2030 m.
Tarp balsavimui teiktų klausimų buvo vartotojams patogios naudoti sąskaitos, kurios turės atitikti tam tikrus reikalavimus dėl paprastumo ir aiškumo, taip pat greitesnis elektros tiekėjų pakeitimas, kuris 2022 m. turės būti atliekamas per 24 valandas, bei tai, kad turi būti lengviau tarpusavyje palyginti skirtingas paslaugas įtraukiančius paketus. Kalbama apie tuos atvejus, kai drauge su energijos tiekimu vartotojui siūlomos kitos susijusios su energetika paslaugos, pavyzdžiui, buitinių prietaisų draudimas.
Išmanias technologijas mėgstantys ar patys gaminti elektrą ketinantys vartotojai taip pat sulaukė palankių žinių. Pvz., išmanųjį skaitiklį įsidiegę gyventojai turėtų gauti informaciją apie savo energijos sunaudojimą beveik realiuoju laiku, kartu su galimybe visapusiškai valdyti savo duomenis. Taip pat turės būti numatytos paprastesnės ir lengvesnės procedūros gaminantiems sau ir į tinklą elektrą tiekiantiems vartotojams.
Monique Goyens, Europos vartotojų organizacijos (BEUC) generalinė direktorė, teigė: „Jeigu šie pasiūlymai galiausiai taps ES teisės aktais, vartotojai gali tikėtis šviesesnės ateities. Greitesnis elektros tiekėjo keitimas ir paprastesnės sąskaitos už energiją – tai yra pagrindiniai vartotojų reikalavimai dabartinėje Europos energetikos rinkoje.“
„Logiška supaprastinti sistemą norintiems gaminti elektrą. Jau artimiausiu laiku elektros rinka keisis, ir žmonės turi valdyti situaciją, o ne paskęsti dokumentuose“, – sakė BEUC vadovė.
Kitas šio klausimo etapas – derybos tarp trijų ES institucijų (Komisijos, Parlamento ir Tarybos), kad pasiūlymai būtų įteisinti ES mastu.Grįžti į peržiūrą