SoleMio.lt
Saulės energija - daugiabučiams!

Naujienos


Grįžti į peržiūrą

2019-04-23

Ekspertų įžvalgomis apsiginklavę vartotojai siūlo renovacijos revoliuciją

Lietuvos vartotojų organizacijų aljansas kartu su energetikos ekspertais siūlo modernizuojant daugiabučius remtis saulės energija, o ne beatodairišku sienų storinimu. Pasak vartotojų organizacijos, toks siūlymas gali būti prilygintas esminei daugiabučių renovacijos proceso revoliucijai.

„Mūsų partneriai iš Vokietijos patikrinto dešimt skirtingų renovacijos scenarijų Lietuvoje. Paaiškėjo, kad vartotojams naudingiausiu pripažintas scenarijus, kai tipinis „kiauras“ sovietinis daugiabutis apšiltinamas įgyvendinant tik būtiniausias pastato atnaujinimo priemones, ir pusė jo stogo padengiama saulės moduliais“, – teigia LVOA Tarybos narys Kęstutis Kupšys.

Pasak K. Kupšio, kol kas Lietuvoje šiuo metu nėra renovuota nė dešimtadalio senos statybos daugiabučių.

„Renovuodami pagal dabartinę tvarką visus daugiabučius sutvarkysime tik per šešiasdešimt metų. Renovacija iki „pasyvaus namo“ lygio valstybei ir gyventojams yra per brangi, todėl mūsų siūlomas modelis padėtų žymiai pagreitinti renovacijos tempą. Išlaikant tą pačią valstybės paramos lėšų renovacijai sumą, sutvarkytų daugiabučių skaičių galima būtų padidinti net du-tris kartus“, – sako vartotojų atstovas.

Modeliavimą atlikusios Vokietijos projektų vadybos agentūros „IWO e.V.“ atstovė Inga Rovbutas pažymi, kad saulės spinduliuotės Lietuvoje yra maždaug tiek pat, kiek Šiaurės Vokietijoje. Tai reiškia, kad Lietuvos daugiabučių gyventojai gali naudotis saulės teikiama nauda taip pat sėkmingai, kaip tuo dabar naudojasi vokiečiai ir net labiau į Šiaurę nutolusių šalių gyventojai.

„Išanalizavę Lietuvos situaciją – elektros ir šiluminės energijos kainą, saulės spinduliuotės lygį, renovacijos kaštus ir gausybę kitų parametrų – pamatėme, kad visų efektyviausias pastatų modernizavimo būdas būtų kombinuota šilumos siurblio ir saulės jėgainės sistema kartu su daline pastato renovacija. Šis „receptas“ kainuoja žymiai mažiau negu įprastinė renovacija, o sutaupyti galima net iki 60 procentų išlaidų šildymui ir karštam vandeniui“, – sako ekspertė.

Tarptautinės ekspertų komandos tyrimas šiandien pristatomas konferencijoje Seime. Studiją „Saulės energija daugiabučiams“ atliko, be LVOA ir IWO, Vokietijos tyrimų įmonė „siz energie+“ ir Lietuvos „Perspektyvinių technologijų taikomųjų tyrimų institutas“ (PROTECH), remiant Vokietijos vyriausybės globojamai programai EUKI.

Kęstutis Kupšys, Lietuvos vartotojų organizacijų aljanso Tarybos narys | +370-698-76444 | info@lvoa.lt | kestutis.kupsys@lvoa.lt

 SOL_Panaudojimo_galimybiu_studija_LT.pdf
 SOL_Potential_implementation_EN.pdf
 SOL_Solarenergie_feur_Mehrfamilienhaeuser_DE.pdf


Grįžti į peržiūrą